Podlaha pre psa a macku - dizajnovepodlahy.sk

Akú vybrať podlahu pre labky vášho psa či mačky?

Pri zariaďovaní domu alebo bytu je veľmi dôležité vybrať si ten správny štýl, ktorý vyhovuje vám a vašej rodine. Pri výbere konkrétnej podlahy však nesmieme zabúdať ani na všetkých tých, ktorí prispievajú k ruchu domáceho života – teda nielen rodinu a blízkych, ale aj vaše milované domáce zvieratká.

Domáce zvieratká – súčasť domova

Mnohí majitelia domácich zvierat berú svojich štvornohých priateľov ako súčasť rodiny. Preto sa ponuky výrobcov v rôznych odvetviach prispôsobujú práve domácim miláčikom a ich potrebám. Tento trend neobchádza ani podlahy.

FullSizeRender - kópia 2

Ako sme už uviedli, domáce zvieratká nie sú len súčasťou nášho života, ale skutočne sú súčasťou našej rodiny. Čím dlhšie sú v nej, tým viac na ne berieme ohľad – aj pri rozhodovaní o našom interiéri.

Už pri výbere podlahových krytín by ste mali predajcu, prípadne interiérového dizajnéra upozorniť na skutočnosť, že vo vašej domácnosti s vami žije aj štvornohý priateľ. Vďaka tomu vás môže informovať, ktoré podlahy sú „priateľské pre zvieratá“.

Podlaha pre psa či mačku, musí byť v prvom rade praktická

Čo by ste mali od takejto podlahy očakávať? Podlaha musí byť odolná voči vlhkosti, mala by sa dať ľahko sa čistiť, byť hygienická a samozrejme musí byť pohodlná pre vášho spoločníka!

A buďme úprimní – je pravdepodobné, že raz začas bude mať tento nehodu – či už zanechá stopu jedla, rozleje svoju misku na vodu alebo nestihne včas vybehnúť na dvor.

Pet Friendly

Avšak to, že zdieľate svoj dom s chlpatým priateľom neznamená, že nemôžete mať štýlové podlahy. Dnes si môžete vybrať podlahu, ktorá je praktická a krásna zároveň, tak prečo by ste nemohli mať vy a váš miláčik oboje?

Samozrejme, výber tej správnej podlahy je v konečnom dôsledku na vás, my ako predajca vinylových dizajnových podláh Designflooring vám chceme ponúknuť niekoľko argumentov v prospech týchto podláh.

Pozrime sa teda v krátkosti na niektoré typy podláh:

Dlažba

Otázkou je, či hľadáte najlepšiu podlahu pre vaše psy a mačky alebo najlepšie podlahy pre vás. Dobrým príkladom je dlažba, ktorá je z vášho hľadiska pre svoju odolnosť a jednoduchosť čistenia jedna z najlepších možnosť. Pre vaše domáce zvieratá je však táto podlaha príliš tvrdá, často chladná a šmykľavá.

Drevená podlaha

Vhodné sú hlavne podlahy z tvrdých drevín, pri opotrebovaní povrchu /lak, olej/ sú však náročnejšie na údržbu.

muddydog_ap02_adjusted

Laminát

Je známy fakt medzi majiteľmi psov, že laminátové podlahy sú chúlostivé plochy pre zviera, kvôli príliš šmykľavému povrchu, ako aj pre svoju citlivosť na vlhkosť (vyliate misky s vodou, sneh, telesné tekutiny, vlhkosť pri čistení a údržbe…).

V neposlednom rade je veľkou nevýhodou hluk, ktorý vytvára samotná chôdza chlpáča po lamináte. Pokiaľ máte psíka – ranostaja, veľmi ľahko sa stane, že vás ráno vyrušia zo spánku práve jeho prvé kroky, napr. ku miske s vodou.

Koberec

Ak máte dokonale vychované zvieratá, ktorých pazúry udržiavate vždy perfektne ošetrené a vlastníte silný vysávač, ktorý s radosťou používate každý deň, potom je celkom vhodné vybrať pre domáce zvieratá koberec.

Dobre však vieme, že realita býva väčšinou iná. Pokiaľ máte napríklad dva veľké psy, ktoré milujú, keď sa z prechádzky vracajú pokryté blatom… potom musíte počítať s veľkými problémami, ak vo svojom dome inštalujete koberce.

Dizajnové vinylové dielce Designflooring – ideálna podlaha pre psa a mačku

Každý majiteľ domáceho miláčika vie, ako rýchlo mu dokážu rásť pazúry. Ich pravidelné zastrihávanie je veľmi dôležité – nielen kvôli starostlivosti o zdravie štvornohého priateľa, ale aj pre ochranu vášho nábytku a podlahy.

Dá sa povedať, že dizajnové vinylové podlahy Designflooring sú “priateľské pre zvieratká”. Majú totiž veľmi odolnú vrchnú PU vrstvu (K-Guard+), ktorá chráni podlahu voči poškriabaniu a opotrebeniu. A pokiaľ k tomuto predsa dôjde, je možné tieto poruchy jednoducho odstrániť vhodnými, na to určenými prípravkami.

support-dogs-pr-image-1

Navyše je Designflooring mäkší ako drevo alebo prírodný kameň, takže úspešne tlmí nepríjemný zvuk pazúrov (ťuk, ťuk, ťuk), ktorý vzniká pri pobehovaní zvieraťa po tvrdom povrchu.

Aj keď žiadny výrobok nie je 100% odolný voči poškriabaniu, tieto špeciálne vinylové dielce sú skvelou voľbou, keď sa napríklad stane vášmu chlpatému priateľovi nehoda – hlavne v čase, keď sa ešte nenaučil denným návykom. Neporiadok je nutné odstrániť ihneď ako je to možné, správnym prostriedkom s nízkym pH.

Pokiaľ podlahu neočistíte včas, môže dôjsť podobne ako u iných podlahovín k poškodeniu alebo k zmene farby. V porovnaní s kobercami alebo drevenými parketami je však čistenie a následné ošetrenie dizajnovej podlahy omnoho jednoduchšie a rýchlejšie.

Tiež je vhodné pri výbere podlahy pre domáce zvieratá zvážiť pestrejší dizajn. Ten zamaskuje drobné povrchové škrabance alebo nečistoty, pochádzajúce z domácich zvierat. Rustikálnejšie imitácie drevených podláh skrývajú nečistoty omnoho lepšie ako jednoliate vzory. V Designflooringu mysleli aj na tento fakt, a preto zaradili do ponuky niekoľko stoviek rôznych dekorov.

FullSizeRender - kópia 4

Pozor na kvalitu

V jednotlivých sériach výrobkov Designflooring nájdete určite ten, ktorý hľadáte. Nájdete tu dokonalé imitácie dreva, prírodného kameňa, prípadne hrdzavého plechu, kamienkovej podlahy či drobných dlaždičiek. Vďaka rovnakej hrúbke v jednotlivých sériách odpadáva najčastejší problém pri kombinácii rôznych typov podláh (napr. dlažby s parketami) – problém s rôznymi výškami.

Dajte si však pozor na ponuky lacných vinylových podláh. Lacný znamená vždy, že výrobok je o niečo ochudobnený – najčastejšie o pevnú povrchovú vrstvu, ktorá zabezpečuje vysokú odolnosť a oderuvzdornosť alebo niektorú súčasť, zabezpečujúcu rozmerovú stálosť. Vinylový dielec malej hrúbky je len lacnou, bezvýznamnou podlahovinou.

Pokiaľ sa chcete presvedčiť, či sú podlahy Designflooring vhodné pre vaše domáce zviera, príďte si ich spoločne otestovať do našich prevádzok v Žiline (Štrková 94) a v Bratislave (Nová Rožňavská 135). Naši zamestnanci vám takisto poradia, ako tieto podlahy najlepšie čistiť a ošetrovať. V prípade požiadavky vám podlahy Designflooring aj odborne položíme.

A na záver nezabudnite! Keď sú šťastní vaši štvornohí priatelia, ste šťastní aj vy.

FullSizeRender - kópia 5

Comments 1

  1. Mám 2 živé mačky. Púšťam sa do rekonštrukcie kúpeľne, chodby a kuchyne. Po dlhej úvahe, s ohľadom aj na nároky mojich mačičiek sa rozhodujem medzi vinylovou a liatou podlahou. Mám slnečný byt, celý orientovaný na juh. V lete je v ňom horúco a ja nie som fanúšik klimatizácie. Preto by som uprednostnila chladnejšiu podlahu pre tepelný komfort mojich mačiek. Prosím o radu, ktorý typ podlahy si mám vybrať.

Pridaj komentár