Vinylova-podlaha-do-kupelne

Vinylová podlaha do kúpeľne

Pokiaľ si kladiete otázku, či sú vinylové podlahy vhodné do kúpeľne, jednoznačná odpoveď znie: áno. Vinylové podlahy totiž spĺňajú všetky požiadavky, kladené na podlahy v kúpeľni:

  • odolnosť voči vode
  • bezpečnosť, protišmyková úprava
  • ľahká údržba, hygiena
  • teplé, príjemné na dotyk
  • estetické kritéria
  • dlhá životnosť
  • tepelné a izolačné vlastnosti
  • odolnosť voči poškriabaniu a škvrnám

vinylova podlaha do kupelne designflooring 3

Vďaka týmto vlastnostiam vinylové podlahy stále častejšie nahrádzajú klasické podlahy, používané vo vlhkých priestoroch, predovšetkým keramické dlažby. Dizajnovo sú takmer dokonalými imitáciami prírodného kameňa, dlažieb, či akéhokoľvek druhu dreva, tiež kovu, či kamienkov. Pritom sa nejedná len o imitáciu textúry, ale aj štruktúry daného materiálu. Je preto možné si vybrať podlahu ku každému druhu interiéru kúpeľne, podľa individuálneho štýlu či vkusu.

 

vinylova podlaha do kupelne designflooring 2Treba si však uvedomiť, že nie každá vinylová podlaha má všetky vyššie popísané vlastnosti. Preto je dôležitý správny výber – hrúbka, zloženie, či povrchová úprava. Dôležité je tiež pri inštalácii použiť správne lepidlo, určené do vlhkých priestorov, odporúčame dvojzložkové PUR lepidlo UZIN KR 430. Preto je vhodné pri výbere nehľadať len vhodný dekor, ale upozorniť predajcu, kde chceme vinylovú podlahu použiť a požadovať od neho všetky relevantné informácie.

 

Vinyl klik systémy

Ak nechceme použiť v kúpeľni lepené vinylové dielce, je vhodné použiť niektorý z klikových systémov, odporúčaných výrobcami. Aj tu platí, že nie každý klikový vinyl je vhodný do vlhkých priestorov, opäť si to je potrebné overiť u predajcu. Zo sortimentu vinylov od anglického výrobcu Designflooring sú to klikové systémy Palio Clic, Palio CoreKorlok.

      

Keď ste sa už rozhodli pre vinylovú podlahu, nezabudnite na správne čistenie a údržbu, ktorými zabezpečíte dlhodobú garanciu úžitkových vlastností. Väčšina predajcov ponúka k podlahovinám aj škálu takýchto výrobkov, napr. UZIN Care a pod.