Trendy_2019_dizajnovepodlahy.sk

Trendy bývania pre rok 2019

Pokiaľ chystáte rekonštrukciu alebo zariaďujete nový byt/dom, určite vás zaujímajú aktuálne trendy, ktoré momentálne letia vo svete bývania. My ich samozrejme sledujeme tiež a priblížime vám ich v nasledujúcom článku.

Biofília – z prírody domov.

Trendy bývania pre rok 2019
Rastliny a kvety dokážu mimoriadne spríjemniť bývanie – dizajnovepodlahy.sk

V dnešnom svete je otázka životného prostredia jedna z najaktuálnejších vôbec. Je súčasťou diskusie či ste doma, v práci alebo na káve s kamarátmi. Aj preto je dôležité pri zariaďovaní nezabudnúť na emocionálne prepojenie interiéru s vonkajším prostredím. Pomáha to aj takzvanému duševnému blahu. Pokiaľ sa pýtate ako na to, nie je to vôbec náročné. Stačí dostať rastliny, organické materiály a dostatok slnečného svetla ku nám domov a to nám následne pomôže zakoreniť sa v ročných obdobiach a zmierniť každodenný stres.

Inými slovami by sme sa mali snažiť použiť širší výber izbových rastlín na to aby sme získali svieži prírodný pocit. S kvetmi sa dá samozrejme následne aj pekne hrať. Pre dosiahnutie farebnosti vyberte farebné kytice, ak nemáte v interiéri radi výrazné predmety, použite klasické, zelené rastlinky. Komponovať ich môžete rôzne. Niektoré je vhodné položiť klasicky na parapetu, iné na zem a ďalšie zase zavesiť na strop/stenu pomocou háčika.

Trendy bývania pre rok 2019- dizajnovepodlahy.sk
Prírodné materiály a štruktúry môžeme hľdať či už na stenách alebo na podlahách – dizajnovepodlahy.sk

Prírodné, organické materiály

Podobne ako v prípade biofílie, aj začlenenie prírodných organických materiálov do výzdoby domu je zakorenené v túžbe cítiť sa prepojený s prírodou a tiež kultúrou. Dôkazom sú najrôznejšie materiály ako napríklad terakota či betón, ktoré vidíme v interiéri stále častejšie. Okrem toho sú tu však rôzne prírodné textílie či kamenné vzory, všetky tieto materiály zvykneme začleniť do domácej výzdoby. Vplyv prírodných vzorov možno nájsť aj v podlahách, ako je znázornené na obrázku vpravo hore.

Art Deco je späť

Umelecký smer, ktorý mnohí považujú za jedno z najkrajších a najbohatších období prvej polovice 20. storočia sa vo veľkom vracia aj dnes. Už počas minulého roka sa začínali objavovať neprehliadnuteľné prvky tohto štýlu. V roku 2019 sa znásobujú. V súčasnosti sá smer uberá k takzvanému “dosiahnuteľnému luxusu”. Stále mu však velia predovšetkým jednoduché no tiež odvážne tvary, najrôznejšie vzory či farby ako biela, čierna a nesmieme zabudnúť ani na kovové metalické odlesky. Populárne začínajú byť aj exotické dreviny či výrazne žilkovaný mramor.

Trendy bývania pre rok 2019 - dizajnovepodlahy.sk
Art Deco je späť, dnes ide o dosiahnuteľný luxus – dizajnovepodlahy.sk

Podlahy z ľahkého dreva

Trendy bývania pre rok 2019 - dizajnovepodlahy.sk
Podlahou z ľahkého dreva v otvorenom interiérovom priestore nič nepokazíte. Riešenie je to efektívne a vizuálne jednoduché. – dizajnovepodlahy.sk

Magazín Elle Decor tvrdí, že pre dnešný interiérový dizajn sú charakteristické predovšetkým otvorené a vzdušné priestory. Základom takéhoto druhu priestoru bývajú svetlé podlahy z ľahkého dreva. Existuje veľa možností ako vyhovieť tomuto trendu, príkladom môže byť aj dekor na obrázku.

Parketové podlahy

Trendy bývania pre rok 2019- dizajnovepodlahy.sk
Parkety asi nikdy nevyjdu z módy – dizajnovepodlahy.sk

Pod pojmom klasická podlaha si mnoho ľudí predstaví práve pútavé vzory drevených parkiet, ktoré pri správnom použití prinesú do každého interiéru individuálny charakter. Výhodou parkiet je, že ich môžete ukladať na viacero spôsobov. Je jedno či si vyberiete ukladanie “do stromčeka”, “na remeň” alebo zvolíte čoraz populárnejšie kladenie v rôznych tvaroch z kolekcie Kaleidoscope.

Drevenú parkety sú tiež ideálne do otvorených priestorov. Pokiaľ zvolíte jeden z momentálne najpopulárnejších štýlov “do stromčeka” (fotka vľavo), získate tým dynamické prechody a uzly, ktoré oživia vašu izbu. Na fotke vpravo môžete potom vidieť ukladanie do blokov. Aj to je trend, ku ktorému sa ľudia prikláňajú stále viac a viac. Je samozrejme len vecou vkusu.

Ktoré z trendov na rok 2019 vás chytili? Neváhajte a napíšte nám čo vás zaujalo či už na našom Facebooku, Instagrame alebo YouTube. Nezabudnite nás sledovať a dostávajte nové informácie aj naďalej.

f

zdroj: Karndean Designflooring