Najdite dokonalost interieru v parketach - ako polozit parkety

Nájdite dokonalosť interiéru – ako položiť parkety?

Ako-uložiť-parkety-01

Niektoré veci sa vďaka každodennému používaniu stali synonymom pre špecifický pocit alebo dobu. Zachovávajú si svoju klasickú krásu a svojim výzorom nepodliehajú trendom. Od pohárov na víno cez bielu posteľnú bielizeň, tapety s rastlinným motívom až po podlahu z parkiet. Tie sú pravdepodobne jednou z najtradičnejších reprezentácií interiérových podláh.

Od skutočne tradičných až po úplne jedinečné geometrické vzory, parkety sa v interiéroch tešia neutíchajúcej popularite v každej dobe. Známe pre svoju pútavú zložitosť, tieto vzory ponúkajú rozmanitosť dizajnu a prispievajú svojim remeselným „šmrncom“ do akéhokoľvek priestoru.

Vďaka rôznym variantom dizajnu sa parketové podlahy naladia na tóny v akomkoľvek štýle. Cítite že tento výraz podlahy je presne to, čo vám doma chýba, ale výšky podláh neumožňujú renováciu s klasickými parketami?

Alebo sa v novostavbe z praktického hľadiska rozhodujete pre vinylovú podlahu? Pozrime sa aké riešenie ponúkajú luxusné vinylové dielce Designflooring v kolekcii Art Select Parquet.

Parkety-ulozene-do-stromceka-02

Vzor stromček sa môže pochváliť stabilnou príťažlivosťou svojho klasického ideálu, tento jednoduchý dizajn funguje proste dobre vo všetkých miestnostiach. Do interiéru prináša hĺbku aj detaily bez toho, aby všetko ostatné v priestore prekričal.

Moderný parketový vzhľad so šedými odtieňmi popola je možné vytvoriť dekorom Storm Oak (AP07). Vďaka reliéfu ručne opracovaného povrchu, ktorý vám poskytne autentický vzhľad bez náročnej údržby, má štýl pre pridanie charakteru do vášho priestoru.

Ulozenie-parkiet-vzor-sachovnica-03

Vzor šachovnica – ďalšie z klasických prevedení parkiet má komplikovanejšiu „zápletku“ v porovnaní so stromčekom, a svojím nadčasovým dizajnom skvele pôsobí na väčších plochách ako obývacie priestory spojené s kuchyňou, veľké vstupné haly alebo tanečné sály. Na obrázku sú pre inšpiráciu do šachovnice usporiadané parkety dekoru Auburn Oak (AP02).

S jasne definovaným smerom vlasu a jemnou textúrou dubu v zlatistých tónoch, rozmery dielcov 228,6 mm x 76,2 mm vychádzajú z jedného modulu. Teraz už sa stačí len rozhodnúť, ktorý štýl parketového vzoru bude vo vašom priestore fungovať najlepšie.

parkety-basketweave-designflooring-spring-oak-04

Vychutnajte si vzor basketweave v tradičných blond tónoch Spring Oak (SBW-RL01). Kombinácia podlhovastých dosiek a štvorcov pripomína výplet košíkov. Ideálny dizajn s autentickým výrazom a prirodzenými detailmi dreva pridá romantické kúzlo do každého obytného priestoru v rustikálnom vidieckom štýle.

usporiadanie-parkiet-stylu-shaker-style-05

Ďalším populárnym pravouhlým vzorom je Shaker style, u nás by sa dalo povedať že ide o prepletaný vzor pásov s lemom. Tento strhujúci vizuál má potenciál dopĺňať každý obytný priestor.

Medové odtiene dubu Russet Oak (AP31) sú umocnené dizajnovými prúžkami medzi piatimi priečnymi parketovými blokmi so smerom určeným dvoma pozdĺžnymi doskami. Pre rýchlejšiu inštaláciu je každá dlaždica s rozmermi 406,4 mm x 406,4 mm v balení zložená z týchto komponentov na dočasne lepivej fólii.

usporiadanie-parkiet-stylu-shaker-style-05

Quilt parquet dáva svojim názvom tušiť že pôjde o vzor s prastarým motívom známym z britských ostrovov. Špeciálne tvarované dielce vyrobené na zákazku vytvárajú ilúziu pomocou štvorcov a diagonálnych línií, čím zvyšujú vizuálnu zaujímavosť.

Použitie dvoch kontrastných odtieňov robí vzor veľmi atraktívnym. Hodí sa do viac formálnych interiérov, kde chcete zdôrazniť modernistický štýl alebo odzrkadliť majestátnosť.

anglicky-parketovy-vzor-07

Pre anglický parketový vzor  sme sa rozhodli v našom bratislavskom showroome. Kombinácia farieb Blond Oak (AP01), Auburn Oak (AP02) a Black Oak (AP07) trochu pripomína leoparda, čo myslíte? Dizajnové podlahy fantázii medze nekladú.

designflooring-kaleidoscope-08

Ako vidíte, krása geometrických vzorov – najmä pokiaľ ide o dizajn – je k dispozícii vo viacerých možnostiach z klasických formátov. Ak chcete pridať trochu svojej originality, pokračovať môžete vo výbere z tvarov Kaleidoscope a do svojho priestoru môžete vytvoriť niečo skutočne jedinečné a individuálne.

Na prezeranie máte veľkú škálu dekorov alebo Vás radi uvítame v jednom z našich showroomov kde môžete pri šálke kávy alebo čaju prediskutovať svoje vlastné nápady.