Moderne rustikálny štýl - dizajnovepodlahy.sk

Moderne rustikálny štýl

Moderný rustikálny štýl ste už určite niekde videli a spoznáte ho na prvý pohľad. Viete ale, ako vytvoriť tento estetický vzhľad vo vašej domácnosti?

Základom tohto štýlu sú časti interiéru vo svojej nahej podstate, ktoré vytvárajú teplý a útulný priestor. Od regenerovaných materiálov a priznaných trámov až po nábytok a dekorácie z prírodných materiálov. Prečo nevyužiť prvky stavby a zariadenie ako súčasť dizajnu na vytvorenie dokonalého moderného rustikálneho domu.

Začlenenie prírodného dreva a kameňa

Začlenenie prírodného dreva je charakteristickým znakom moderného rustikálneho štýlu a je to typicky hlavný prírodný materiál používaný v rustikálnych priestoroch.

Tam sa bežne nachádzajú odkryté trámy alebo stĺpy a veľmi prirodzene upravené povrchy nábytku, podlahy a dokonca aj stropy. Drevené plochy sú doplnené a umocnené prírodným kameňom, zvyčajne krbom alebo v exteriéri domu. Tieto materiály vzbudzujú často hrubú alebo až nedokončenú kvalitu. Napríklad, nie všetky kamene musia byť rovnakej veľkosti alebo drevené trámy vykazujú stopy po opracovaní alebo praskliny.

Kým prírodná podlaha z poctivého tvrdého dreva a kameňa je ohromujúca, nie je to vždy praktické riešenie podlahovej plochy. Designflooring kombinuje najkrajšie a jedinečné optické vlastnosti dreva a kameňa s tými praktickými luxusných vinylových podláh.

Aby bolo možné vytvárať originálne, nepremokavé a odolné podlahy vhodné pre mnoho účelov, ktoré zároveň dopĺňajú moderný rustikálny štýl. Na výber je množstvo dekorov od bledej borovice až po konzervatívne odtiene dubu v prevedeniach podľa osobného vkusu.

Vrstva súčasnosti

Kým prírodné materiály tvoria základný dojem priestoru, začlenenie zariadenia s prízvukom súčasnosti dodáva rozmanitosť a ďalšiu štruktúru. Moderný rustikálny štýl sa v priebehu rokov vyvinul tak, aby zahŕňal moderné aj organické povrchové úpravy vrátane kože, tepaného železa, bronzu, skla a ďalších.

Tieto aktualizované povrchové úpravy dodávajú nádych modernej doby a rovnováhu, takže nie všetko v miestnosti je historické drevo alebo kameň. Z tohto dôvodu nie je neobvyklé vidieť aspekty rustikálneho štýlu spárované s aspektmi priemyselného štýlu vrátane ocele a obnažených tehál.

Praktickosť je zámer štýlu

Moderný rustikálny štýl je veľmi praktický, s premyslene umiestneným nábytkom a dizajnovými kúskami v každej miestnosti. Je to uvoľnenejší štýl, nič na úplnom vrchole alebo príliš opulentné, ale veľmi prehľadný a sofistikovaný.

To neznamená, že nemôžete mať dekoráciu, ktorá je jednoducho dekoratívna, ale ak tak urobíte, mala by odrážať celkový dojem z miestnosti a jej vplyv by sa mal minimalizovať. Začlenením konštrukčných prvkov pri rekonštrukcii alebo vytvorením zaujímavých prvkov v novostavbe budete na dobrej ceste k vytvoreniu moderného rustikálneho priestoru, o ktorom ste vždy snívali!

Ak máte svoje vlastné nápady pre stelesnenie moderného rustikálneho štýlu, navštívte určite náš showroom, kde Vám radi poradíme pri výbere a zhotovení vhodnej podlahy tak aby výsledok vyhovoval Vašim predstavám.