Benatsky stuk

Benátsky štuk – unikátna úprava stien a jej prepojenie s podlahou.

V júni tohto roku sme otvorili nový showroom dizajnovepodlahy.sk v Bratislave. Prioritou je v prvom rade ukázať, že podlaha nemusí byť len monotónna a fádna. Našim poslaním je vytvárať takú, ktorá je zaujímavá, farebná a môže tvoriť skutočne dominantný prvok interiéru.

Samozrejme, v konzervatívnejších interiéroch je určitá monotónnosť potrebná. Aj tu však dokážeme ponúknuť mnoho zaujímavých riešení v rámci nášho portfólia.

Benátsky štuk „zútulnil” priestory

Návštevníci showroomu si však okrem podláh určite všimli aj tzv. benátsky štuk na stenách. Po jeho realizácii sa totiž celá miestnosť stala omnoho priateľskejšou a útulnejšou.

Pravá časť je spracovaná v tmavošedej farbe, ktorá vynikajúco dopĺňa industriálny štýl podlahy, zhotovenej v tejto časti z polyuretánu Arturo. Použitá bola úprava betonlook z praktického cementového povrstvenia UZIN SC 993.

benatsky-stuk-tmavy-dizajnovepodlahysk
Tmavý odtieň benátskeho štuku v showroome dizajnovepodlahy.sk v Bratislave

Bledší, žltohnedý odtieň benátskeho štuku, sme zvolili pre väčšiu časť priestoru, kde sú položené dizajnové vinylové podlahy Designflooring a drevené parkety Pallmann, upravené tmavohnedou farbou z kolekcie Pallmann Color collection. Zámerne sme zvolili svetlejšiu farbu, keďže v zadnej časti showroomu nie je dostatok prirodzeného svetla a bolo teda potrebné ju trochu presvetliť.

Unikátna úprava vhodná do akejkoľvek miestnosti

Benátsky štuk prirodzene imituje vzhľad mramoru a vyrába sa v rôznych farbách a odtieňoch. Čo je dôležité, každá aplikácia je individuálnym dielom, keďže výsledný efekt závisí od zručnosti remeselníka, ktorý sa snaží úpravu steny čo najviac priblížiť predstave investora. Takto vytvorený „betonlook“ na stene je vždy unikátny a nikdy sa nemôže opakovať.

benatsky-stuk-svetly-dizajnovepodlahysk
Svetlá varianta benátskeho štuku v showroome dizajnovepodlahy.sk v Bratislave

Popísaná úprava stien je vhodná po navoskovaní aj do vlhkých priestorov – kúpeľní, kuchýň a podobne. Doplní však akýkoľvek interiér a podlahy z najrozličnejšieho materiálu. Vhodným prechodom medzi stenou a podlahou je správne vybratá soklová lišta. Naša spoločnosť spolupracuje s ich najväčším výrobcom, nemeckou firmou Doellken.

Benátsky štuk v našej predajni realizovala firma Interier RIMI, ktorá sa aplikáciou tejto povrchovej úpravy stien venuje už mnoho rokov. Jej skúsenosti sú vždy zárukou najvyššej kvality, či už po technickej alebo vizuálnej stránke.