arturo podlaha so vzorom betonlook-title

Ako vzniká liata podlaha so vzorom betonlook?

Liate podlahy začínajú byť v poslednej dobe stále viac v kurze aj v interiéroch rodinných domov či bytov. Takmer nevyčerpateľné množstvo farebných kombinácií je predpokladom, že každý užívateľ si dokáže nájsť tú, ktorá sa najviac približuje k jeho predstavám. Keďže najväčší záujem majú naši klienti o podlahy s industriálnym vzhľadom – vzor betonlook, v tomto článku si popíšeme jednotlivé možnosti ich realizácie.

Prečo liatu podlahu s betonlook efektom?

Čo to vlastne je liata podlaha betonlook? Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o imitáciu betónu avšak z celkom iného materiálu, v našom prípade hlavne z polyuretánu a epoxidu. Takáto podlaha sa výborne hodí do dnes trendového industriálneho interiéru. Chodiť v domácnosti po betóne skrátka nejde, a tak je potrebné ho niečím nahradiť, avšak so zreteľom na zachovanie jeho vizuálnych vlastností.

Arturo liata podlaha betonlook flame bila siva - dizajnovepodlahy.sk1a
Aj takto môže vyzerať výsledná podlaha s efektom Betonlook. (Foto: Arturo)

Betonlook vznikne zmiešaním z minimálne dvoch rozličných farieb, pričom to nemusia byť vždy len odtiene sivej. Dnes už ľudia skúšajú aj odvážne kombinácie s hnedou, červenou, žltou a podobne…

Je viacero spôsobov samotnej realizácie, konečný užívateľ si môže vybrať z troch základných možností, ktoré sa líšia výslednou vizuálnym efektom. Betonlook môžeme vytvoriť:

  • Rozmiešaním pomocou miešadla v nádobe
  • Rozmiešaním priamo na podklade
  • Ťahaním na podlahe

Rozmiešanie pomocou miešadla v nádobe

Asi najbežnejšia voľba zákazníkov. Dôvod je jednoduchý, práve takýmto spôsobom urobíte pri správnej kombinácii farieb skutočne decentný betonlook, ktorý nebude predstavovať dominantný prvok interiéru. Vhodný je predovšetkým pre tých, ktorí majú radi minimalizmus a jednoduchosť.

Po dôkladnom strojovom rozmiešaní v nádobe ho rozlejeme na vopred pripravený podklad a následne roztiahneme pomocou hobľa tak, aby vzor nebol nikde rovnaký.

Beton look Arturo liata podlaha www.dizajnovepodlahy.sk
Liata podlaha Arturo, vzor betonlook – showroom dizajnovepodlahy.sk (Foto: naša realizácia)

Rozmiešanie priamo na podklade

Druhou možnosťou je miešanie farieb na dopredu pripravenom podklade. Farby sa vylejú priamo na podklad a následne ich podlahár rozmieša manuálne.

Hlavným rozdielom je, že pri tomto spôsobe aplikácie sa farby nerozmiešajú až tak dokonalo ako v prípade strojného miešania a výsledkom je omnoho výraznejší efekt, ktorý viac ťahá oči, avšak vyzerá veľmi zaujímavo a originálne.

Ľudia volia tento spôsob aj preto, lebo im pripomína kresbu mramoru. Tá sa však dá posilniť o čosi viac pomocou tretieho spôsobu aplikácie liatej podlahy, ktorý nazývame ťahaný betonlook.

liata podlaha arturo toaleta
Liata podlaha zmiešaná priamo na podklade. (Foto: naša realizácia)
Naša realizácia liatej podlahy v byte – farby rozmiešané priamo na podklade (Odkaz na video)

“Ťahaný” betonlook

Ťahaná liata podlaha so vzorom betonlook vzniká tak, že sa vlejú dve farby do jednej nádoby a potom sa ručne a zľahka v tejto nádobe rozmiešajú.

Následne sa vylejú na dopredu pripravený podklad a podlahár hobľom ťahá vyliaty materiál z jednej strany na druhú, preto nazývame takýto vzor pracovne “ťahaný betonlook”.

Zákazníci volia túto možnosť taktiež pomerne často, nakoľko je vizuálne veľmi efektná, avšak o čosi menej výrazná ako betonlook miešaný ručne na podlahe.

Arturo liata podlaha so vzorom betonlook www.dizajnovepodlahy.sk
Naša realizácia – ťahaný betonlook môže symbolizovať napríklad vlny (Foto: naša realizácia)

Liata podlaha so vzorom betonlook – záver

Je už teda iba na vás, pre aký spôsob sa rozhodnete, naši technici vám pomôžu správne vybrať to, čo bude pre vás najvhodnejšie. Možno budete chcieť niečo odlišné od vyššie uvedených príkladov.

Vždy sa vám budeme snažiť čo najlepšie vyhovieť a vaše individuálne požiadavky pretaviť do reality. Takisto radi poradíme s výberom správnej farby, samotného materiálu či vrchného laku, ktorý dodá konečnému dielu matný, polomatný alebo lesklý vzhľad.

Záverom už len poznámka: treba si uvedomiť, že každá realizácia je jedinečná, ide o ručnú prácu a výsledok sa nebude nikdy na 100% zhodovať s návrhom, avšak naši skúsení realizátori dokážu výsledné dielo priblížiť do značnej miery predstave zákazníka.