5-najcastejsich-otazok-vinylove-podlahy

5 najčastejších otázok k vinylovým podlahám

Výber podlahy pre váš domov si vyžaduje čas a pravdepodobne najviac ho strávite hľadaním odpovedí na otázky ohľadom technických a praktických riešení. Tu uvedieme odpovede na päť otázok týkajúcich sa vinylových podláh, ktoré na stretnutiach dostávame najčastejšie. Pomôžeme vám, aby ste mali rozhodovanie o niečo jednoduchšie.

1. Je vinylová podlaha vhodná na podlahové kúrenie?

Áno! Vinylové dielce Designflooring sú určené na použitie v podlahových vykurovacích systémoch. Dokonca aj pri plávajúcich vinylových systémoch Rigid Core alebo Looselay výrobca vyvíjal aj schopnosť dielcov čo najviac priliehať k podkladu. Tak je zabezpečený prenos tepla rovnomerne bez strát po celej vykurovanej ploche bez dodatočných komponentov.

Vinylová podlaha je v kúpeľni veľmi obľúbenou voľbou. To najmä pre svoju vodeodolnosť a dokonalú spoluprácu s podlahovým kúrením. (Foto: Designflooring)

Ak sa rozhodnete pre lepenú vinylovú podlahu, použitím ekologického lepidla zosilneného vláknami zabezpečíte rozmerovú stálosť dielcov na vykurovanom podklade s nulovým zdravotným rizikom.

Vinyl je príjemný na dotyk aj pri vypnutom podlahovom kúrení, čo oceníte v letnom a prechodných obdobiach – tej väčšej časti roka.

2. Ako je vinyl odolný proti poškriabaniu a odretiu?

Deti a domáce zvieratá? Pre vinyl Designflooring žiaden problém. Podlahy sú navrhnuté tak, aby odolávali opotrebovaniu – doterajšie realizácie to dokazujú.

Designflooring vďaka rôznym hrúbkam nášľapnej vrstvy v jednotlivých kolekciách ponúka možnosť prispôsobiť triedu odolnosti priestorom vo Vašej domácnosti. Vďaka patentovanej technológii polyuretánovej vrchnej vrstvy K-Guard+ je podlaha nielen ľahko hygienicky udržateľná, zároveň bráni vzniku stôp od topánok a gumových predmetov. Pokiaľ aj nejaká stopa zostane, väčšinou je veľmi ľahko odstrániteľná.

Vinylová podlaha sa používa aj vo veľkých prevádzkach.
(Foto: realizácia dizajnovepodlahy.sk)

Pravidelným používaním ošetrovacieho prostriedku UZIN Resilient Care svoju podlahu osviežite aby opäť vyzerala ako nová. Ak narazíte na poškriabanie alebo odretie vrchnej vrstvy, jednoducho použite retušovaciu sadu UZIN Refresher Set, aby ste sa zbavili optického dojmu škrabancov. Viac informácií o starostlivosti o podlahy UZIN Care nájdete v našej praktickej príručke.

Samozrejme tiež odporúčame používať plsťové podložky na nábytkových nohách a odstraňovať nečistoty z vašich topánok pomocou rohoží pred dverami. Sú to jednoduché opatrenia, aby ste zabránili náhodnému poškriabaniu podlahy.

Aj keď už naše podlahy sú pohodlné a teplé pod nohami, mnohí z nás majú radi dekoratívne koberce alebo ochranné rohože vo vstupných priestoroch. Aby vaša podlaha vyzerala čo najlepšie, mali by ste používať koberčeky a rohože s latexovou podložkou.

3. Musím robiť „nivelačku“, keď mám rovný poter?

Nivelizácia je základom správne a kvalitne realizovanej podlahy. Bez nej nie je možné zaručiť životnosť podlahy pri používaní ani dosiahnuť plný potenciál optického dojmu napríklad z vinylovej podlahy.

Takto má vyzerať správne pripravený podklad.
(Foto: realizácia dizajnovepodlahy.sk)

Cieľom použitia samonivelizačných stierok a materiálov nie je len vyrovnávať, už poter má slúžiť ako vyrovnávacia príp. spádová vrstva. Hlavné úlohy (a sú to skôr výhody) nivelizácie sú:

  • spevnenie a ochrana podkladu pred namáhaním krytinou,
  • viazanie jemných povrchových nečistôt,
  • zabezpečenie rovnomernej nasiakavosti a tým zlepšenie priľnavosti ďalších vrstiev,
  • zjednodušenie nanášania lepidiel a optimálna spotreba (fungovanie) lepidla,
  • zníženie prieniku stúpajúcich látok z podkladu nežiadúcich v interiéri,
  • možnosť odstránenia krytiny v prípade renovácie bez poškodenia podkladu

Vinylová podlaha, ktorú je možné inštalovať bez nivelizácie je plávajúca podlaha s klasickým klik systémom. Sú to kolekcie Designflooring Palio Core a Korlok s technológiou Rigid Core.

Musíme však upozorniť, že skôr ako pokládka na poter v novostavbe, je to z dôvodu úspory času a mokrých procesov pri renováciách pri inštalácii na starú krytinu pevne spojenú s nivelizovaným podkladom.

4. Našiel som u Vás podlahu, ktorú som hľadal, čo potrebujem ak by som ju chcel spraviť sám?

Nechceme upierať možnosť usilovným a nepochybne aj šikovným kutilom, ale v prvom rade odporúčame profesionálnu montáž. Pretože okrem materiálu budete potrebovať na jeho spracovanie do očarujúceho výsledku v reálnom čase špeciálne profesionálne náradie a rovnako odhodlanú pracovnú silu na výpomoc.

Takto vyzerá skutočná práca profesionála. Trúfate si?
(Foto: realizácia dizajnovepodlahy.sk)

Chybičky prvej inštalácie samozrejme tiež niečo stoja, nehovoriac o katastrofách celoplošných rozmerov. Toto Vás v konečnom dôsledku môže stáť viac ako cena prác, ktoré si môžete tiež ako objednávateľ v každej fáze skontrolovať.

V prípade profesionálnej firmy bez obáv odovzdáte kľúče od stavby a v dohodnutý termín si prevezmete kľúče k výsledku so zárukou. Alebo je lepšie postupne platiť a pritom hltať prach z požičaného náradia a strácať drahocenný čas učením sa z vlastných chýb na kolenách?

Nepodceňujte kvalitu podkladu. Toto je “čistá práca” profesionálneho podlahára.
(Foto: realizácia dizajnovepodlahy.sk)

Preto ako ďalší krok po výbere akejkoľvek podlahy odporúčame dohodnúť obhliadku s podlahárom prípadne našim odborníkom, ktorý zabezpečí odbornú inštaláciu a optimálny postup prác.

5. Som v tých možnostiach trochu stratený, viete mi poradiť ako vybrať svoju novú vinylovú podlahu?

To, čo robí Designflooring tak jedinečným, je fakt, že môžete vytvoriť podlahu, ktorá je naozaj originál. Vďaka rôznym veľkostiam a vzorom kladenia, ako aj pridaniu dizajnových prúžkov a bordúr môžete navrhnúť podlahu, ktorá odráža váš osobný štýl.

Zastavte sa u nás v showroome, ochotne vám poradíme.
(Foto: showroom dizajnovepodlahy.sk)

Buďte kreatívni a hrajte sa so svojimi dizajnovými nápadmi pomocou interaktívneho nástroja na prezeranie podláh miestností v rôznom štýle Designflooring Floorstyle. Táto aplikácia vám ponúka možnosť prezrieť si širokú škálu návrhov dreva a kameňa v typickom prostredí.

Môžete dokonca spájať viac farebných komponentov, aby ste skutočne dodali vašej podlahe osobitý nádych. Svoj návrh podlahy si môžete fyzicky pozrieť na našom showroome v Bratislave a v Žiline.

Náš multifunkčný stôl skrýva mnohé. Slúži na dokonalé zoznámenie sa s vinylovou krytinou.
(Foto: Designflooring)

Máte ďalšie otázky? Radi odpovieme! Naše kontaktné údaje nájdete na webovej stránke, Facebooku dizajnových podláh alebo nás jednoducho navštívte v pracovné dni na jednej z našich prevádzok.