vinylova podlaha v kuchyni - 5 dovodov

5 dôvodov pre výber vinylovej podlahy v kuchyni

O kuchyni sa hovorí ako o srdci domova. Pre zdravú domácnosť musí vydržať každodenné používanie a pritom si bez problémov uchovať svoju kondíciu a vzhľad. Dnes si povieme 5 dôvodov, prečo je vinylová podlaha v kuchyni výhrou pre vašu domácnosť.

Desingflooring Art Select Random panel
Designflooring Art Select Random panel – aj takto môže vyzerať vaša budúca podlaha v samom srdci domova – v kuchyni.

#1 Trvácnosť

Vinylové dielce majú transparentnú nášľapnú vrstvu, ktorá chráni dekor a farbu pred poškodením a odretím pri drobných nehodách počas varenia. Navyše, štruktúra povrchu tejto vrstvy zvýrazňuje kresbu drevených a kamenných dekorov, čím dotvára autentický vzhľad materiálu.

Pri väčších nehodách, pokiaľ dôjde k mechanickému poškodeniu vrstvy s dekorom, je možné poškodený dielec odstrániť a nalepiť úplne nový -o oprave bude vedieť okrem vás už len podlahár. Predpokladom pre takúto opravu je vysoká UV stálosť farieb, čo je samozrejmosťou pri všetkých kolekciách vinylovej podlahy Designflooring v našom portfóliu.

#2 Jednoduchá údržba vinylovej podlahy

Spoločným znakom domácich i profesionálnych kuchýň by mala byť nenáročnosť údržby a maximálna jednoduchosť pri upratovaní. Treba myslieť na to, že čas strávený v kuchyni nie je len o činnostiach pri pracovnej doske a sporáku.

Vďaka vinylovej podlahe ušetríte dlhé hodiny na kolenách pri drhnutí podlahy a počas varenia sa nemusíte starať o neustále drhnutie nečistôt a vody. Všetko čo potrebujete je mop a vedro vlažnej vody, zopár rýchlych ťahov a kuchyňa je pripravená pre podávanie jedla, ktoré ani nestihne vychladnúť.

Vinylová podlaha v kuchyni
Aj takto vkusne môže byť vybavená kuchyňa s vinylovou podlahou

#3 Realistický dizajn – inšpirovaný prírodou, vytvorený pre domácnosť

Vinylová podlaha Designflooring prináša množstvo dekorov v rôznych formátoch a tvaroch. Poskytuje tak prakticky nekonečné možnosti kombinácie a dokonalé zladenie so zariadením interéru.

Štýlová a praktická podlaha pomôže kuchyni stať sa obľúbenou a funkčnou miestnosťou – srdcom každého obytného priestoru. Dizajnové prvky Designflooring, napr. bordúry a pásiky, zvýraznia či ozdobia zariadenie kuchyne. Vďaka kolekcii Kaleidoscope sa z kuchyne stane originálny priestor, kde môžete predvádzať svoje schopnosti hostiteľa.

Špecialitou Designflooringu sú imitácie skutočných prírodných materiálov, prirodzených pre každého človeka. Tento dojem umocňujú veľkoformátové lamely s vysokým rozlíšením, ktoré sú vyrobené špeciálnym postupom tak, aby bol minimalizovaný výskyt „opakovania“ dekoru. Rustikálna, útulná alebo moderná kuchyňa, retro štýl alebo nadčasová klasika – v jednotlivých kolekciách nájdete kombináciu presne podľa vašich požiadaviek a podčiarknete svoju osobnosť priamo v „srdci“ domova.

Naša realizácia Designflooring z kolekcie Kaleidoscope
Naša realizácia kolekcie Kaleidoscope v Bielom Kostole

#4 Vodeodolnosť 

Vinylová podlaha Designflooring je v každom prevedení (lepený, klikový alebo Looselay) 100% vodeodolný, takže aj pri úplnom ponorení do vody nenapučí, nedeformuje sa a nepopraská čo je dôležitá vlastnosť pre použitie v kuchyni alebo dokonca kúpeľni. Aj pri opakovanom kontakte s vodou si zachováva štrukturálnu celistvosť a tak tvorí hygienicky udržateľný povrch počas celej svojej životnosti.

Vinylová podlaha je ideálne riešenie do kuchyne
Príklady, ako môže vyzerať vinylová podlaha Designflooring v kuchyni

#5 Bezpečnosť

Pravdou je, že v kuchyni existuje zvýšené riziko pošmyknutia pri rozliatí tekutín. Preto majú všetky povrchy vinylových dielcov Designflooring hodnotu koeficientu dynamického trenia na úrovni R10. Vďaka tomu sú po stránke (ne)pošmyknutia sa ako stvorené pre použitie v obytných a komerčných priestoroch. Pravidelná údržba ošetrovacím prostriedkom napr. Uzin Resilient Care pomáha podlahe udržať jej vlastnosti.

Ďalším možným nebezpečenstvom je požiar v kuchyni. Vinyl Designflooring je klasifikovaný ako Bfl-s1, čo v praxi znamená, že sa jedná o nehorľavý materiál s prísnym kritériom na vznik toxického dymu a horiacich častíc.

Vyskúšajte interaktívny plánovač Designflooring Floorstyle, kde môžete prezerať dekory v predvolených miestnostiach obytného priestoru z menu „Select space“. V kuchyni môžete napr. meniť farbu zariadenia pre lepšiu predstavu celkového dojmu. Prípadne si vyhľadajte aplikáciu Designflooring AR App pre váš iPhone alebo iPad a prezerajte podlahy priamo na snímke vašej kuchyne.

Pozrite si jednotlivé dekory priamo v kuchyni vďaka konfigurátoru
Konfigurátor podlahy Designflooring Floor Style