Preco investovat do kvalitnej vinylovej podlahy

5 dôvodov, prečo by ste mali investovať do kvalitnej vinylovej podlahy

Vyberáte podlahu do vašej domácnosti? Možno zvažujete aj alternatívu vinylových podláh, ktoré majú schopnosť realisticky napodobniť vzhľad drahších materiálov a pre zaujímavé možnosti inštalácie ich hneď na prvý pohľad rozlíšite od lacných „pévecéčiek“. V nasledujúcom článku uvádzame päť dôvodov, prečo sa vám oplatí investovať do podlahy z luxusných vinylových dielcov.

Citlivo spracovany interier s kvalitnou vinylovou podlahou
Aj takto môže vyzerať citlivo spracovaný interiér s vinylovou podlahou.
(Zdroj: designflooring.com)

Cenovo dostupné

Áno je to tak, aj keď sa na začiatku možno investícia za meter štvorcový podlahy zdá vyššia, musíme si ju rozmeniť na „drobné“. V prvom rade si treba uvedomiť, že pri inštalácii skúseným remeselníkom máte podlahu hotovú podstatne rýchlejšie ako keby ste sa trápili sami, bez skúseností a patričného vybavenia.

Vy sa môžete počas realizácie venovať iným povinnostiam a záujmom. Suma v konečnej cenovej ponuke by však mala byť „stropom“ a nemala by sa zvyšovať  počas inštalácie o žiadne dodatočné výdavky na práce alebo komponenty, potrebné k úspešnému výsledku, aby bola podlaha nielen pekná ale aj funkčná. A je len na každom z nás nakoľko si cení svoj čas. Dôležité je tiež spomenúť že každý zhotoviteľ preberá za zhotovené dielo záruku.

Ak máte pevne stanovený rozpočet, isto oceníte, že naše dizajnové vinylové podlahy dokonalo imitujú vzhľad drahých prírodných materiálov, čo samozrejme tiež významne šetrí financie. Okrem odolnosti voči rôznym vplyvom si vinylové podlahy zachovávajú nadčasový dizajn, ktorý sa pri ľahkej údržbe a jednoduchej výmene poškodených dielcov môže stať dlhodobo výrazným prvkom interiéru.

Skutočné prírodné materiály vyžadujú pravidelnú veľkú údržbu a často profesionálnu starostlivosť, čo znamená ďalšie navýšenie výdavkov počas užívania. Samozrejme stále sa bavíme o cene a nechceme nikoho odrádzať od používania originálnych prírodných materiálov, veď naša ponuka pod značkou Pallmann obsahuje aj komplexný rad prípravkov na inštaláciu a všetky druhy povrchovej úpravy drevených podláh.

Preto je vhodné myslieť dopredu, a ak môžete svoj rozpočet aspoň minimálne navýšiť, ale nestačí to na nákup drahších prírodných materiálov, nečakať na problémy, ktoré veľmi často nastanú po vlastnom položení výpredajového tovaru a v konečnom dôsledku sa vám vrátia vo forme predraženej podlahy.

Vyzerajú realisticky a luxusne

Ako prezrádza už názov, podlahy z luxusných vinylových dielcov (často sa stretnete s výrazom LVT – luxury vinyl tiles), vám pomôžu vytvoriť vzhľad podlahy z prírodných materiálov, ako sú parkety z tvrdého exotického dreva alebo dlažby z vzácneho prírodného kameňa. Pravidlom je, že každý návštevník sa presviedča dotykom že nejde o skutočný prírodný materiál a často ešte aj potom nemá stopercentnú istotu (hlavne pri dreve).

Drevené vzory jednotlivých kolekcií zachytávajú charakter pravého dreva v širokej škále, od zvetraných cez prirodzené efekty dreva až po elegantne tónované s optimálnou veľkosťou lamiel pre každú miestnosť a rôzny štýl kladenia.

Skúste napríklad oživiť svoj obytný priestor zhovievavými teplými odtieňmi s charakterom starej drevenej podlahy z úžasnej kolekcie Art Select Handcrafted. Ak zbožňujete vzhľad a pocit rustikálneho dreva, ktoré obstálo v skúške času, ale chcete sa vyhnúť náročnej renovácii skutočných drevených dosiek, tento sortiment je presne pre vás.

Kamenné vzory vo všetkých kolekciách prinášajú do vašej domácnosti prirodzenú krásu travertínu, bridlice, mramoru a vápenca. Ponúkajú široký výber realistických imitácií z prírodného kameňa, od moderného bridlicového vzhľadu až po zložité vápencové povrchy.

Každý zo vzorov bol spracovaný tak, aby dokonale odrážal jedinečný vzhľad skutočného kameňa. Prirodzenosť dlažby umocníte efektom špárovania pomocou dizajnových pásikov dostupných v rôznych farbách a šírkach, s hrúbkou na mieru ku vinylovým dielcom podľa vášho výberu.

Jedinečný a originálny dizajn

Vinylové podlahy s drevenými a kamennými vzormi sa dajú kombinovať bez technicky náročného riešenia inštalácie s prechodom medzi povrchmi s rôznymi výškami a pritom si stále zachovávajú klasickú estetiku prírodných materiálov.

Mnoho náročných klientov sa rozhodne pre vinylové podlahy Designflooring, pretože majú veľmi dobré referencie a sú spoľahlivé, pokiaľ sa jedná o funkčnosť a trvácnosť pri každodennom používaní. Zároveň sa vyznačujú aj špičkovým dizajnom a možnosťou nekonečných vzájomných kombinácií.

Designflooring sa zaoberá výrobou vinylových podláh už takmer päťdesiat rokov a tak už tradične ponúka celý rad riešení pre akýkoľvek interiér. Vinylové podlahy sa dajú zhotoviť v rôznych štýloch, takže môžete vždy nájsť ten pravý pre svoj domov.

Samostatnou kapitolou je kolekcia Kaleidoscope, ktorá predstavuje nekonečný zdroj kombinácií dielcov dostupných v šiestich geometrických tvaroch a dvoch modulových veľkostiach. Nič nepodčiarkne originalitu v interiéri viac ako vlastný dizajn, vytvorený z celej škály vzorov Designflooring a tvarov Kaleidoscope.

Pohodlné

Vinylová podlaha prekvapí každého príjemne teplým a mäkkým pocitom z priameho kontaktu. Vinyl „nevychladne“ ani pri vypnutom podlahovom kúrení a je samozrejme oveľa mäkší ako laminát či keramická dlažba.

Lepené dielce sú pevne spojené s podkladom, takže nepukajú a nevŕzgajú, hluk krokov sa prenáša priamo do podkladu kde zaniká. Vinylové podlahy sa nízkou hlučnosťou takmer vyrovnajú kobercom avšak zároveň eliminujú nevýhody tejto podlahovej krytiny.

Tieto vlastnosti sú prínosom nielen pre rodinu majiteľa podlahy ale aj pre štvornohých domácich miláčikov, ktorým sa nebude šmýkať a svojich pánov nebudú otravovať hlukom pri behaní po podlahe. Po návrate zo šantenia vonku stačí rýchlo upratať a znova si všetci môžu spoločne užívať pohodlie domova.

Čím je väčšia hrúbka podkladového nosiča, tým je útlm krokového hluku výraznejší a podlaha je pružnejšia. Z lepených kolekcií Designflooring sú z tohto hľadiska výborným riešením dielce Van Gogh, ktoré majú veľký potenciál pre vytvorenie štýlového pohodlia.

Ak ste zvyknutí na zvýšený hluk pri chôdzi po plávajúcich podlahách, kolekcie plávajúcich a voľne položených podláh Designflooring majú špeciálnu podložku alebo podkladovú vrstvu, ktorá takmer úplne eliminuje túto nepríjemnú vlastnosť.

Všetky systémy vinylových podláh Designflooring sú vhodné na podlahové vykurovanie, prestup tepla je okamžitý a nič mu nebráni, navyše celoplošný kontakt dielcov s podkladom zabezpečuje rovnomernú distribúciu tepla do priestoru.

Hygienicky nezávadné

Ak ste často zaneprázdnený svojim životným štýlom, oceníte malú náročnosť údržby vinylových podláh. Naozaj stačí len jednoduché zametanie alebo zotretie vodou a udržíte vaše vinylové podlahy čisté.

Vinylové podlahy boli prakticky navrhnuté tak, aby boli použiteľné vo  všetkých obytných priestoroch, vrátane kúpeľní a kuchýň, pretože sú odolné voči vode, vzniku škvŕn od rozliatia bežných tekutín a vydržia aj šantenie detí alebo domácich miláčikov. Každý ocení podlahu, ktorá si nevyžaduje neustále obavy z jej poškodenia alebo zničenia

Podlahy Designflooring sú z rovnako vyskúšaného a testovaného PVC ako materiál používaný pri výrobe životne dôležitých zdravotníckych pomôcok. Z rovnakého materiálu, ktorému v stavebníctve dôverujeme už desaťročia a týka sa rúr, izolácií rôznych vedení a okenných rámov. Je to skutočne najpoužívanejší polymér v stavebníctve.

Vinylové podlahy od Designflooringu neobsahujú ťažké kovy a sú plne v súlade s „REACH“ (registrácia, hodnotenie, autorizácia a obmedzovanie chemikálií). Ide o nariadenie Európskej únie, ktoré sa zaoberá výrobou a používaním chemikálií a ich možnými vplyvmi na ľudské zdravie a životné prostredie.

Neobsahujú bisfenol A, formaldehyd alebo karcinogénne látky. Výrobky sú označené značkou CE, čo potvrdzuje, že vyhovujú predpisom EÚ o stavebných výrobkoch 305/2011 a spĺňajú požiadavky harmonizovanej európskej normy EN 14041.

Samozrejme existuje ešte mnoho dôvodov, pre ktoré je vhodné rozmýšľať o vinylovej podlahe. Ak sa chcete dozvedieť viac, alebo sa presvedčiť o kvalitných podlahách na vlastné oči, radi vás privítame v jednej z našich vzorkových predajní v Žiline alebo Bratislave, prípadne navštívime osobne.

Ak si chcete ešte pred návštevou vybrať najvhodnejšiu vinylovú podlahu pre svoj interiér, odporúčame vám použiť náš moderný konfigurátor podláh. Stačí, ak si svoj priestor odfotíte a môžete do neho vkladať akýkoľvek typ podlahy Designflooring, meniť spôsob kladenia, smer kladenia, doplniť podlahu dizajnovými pásikmi a pod.