Facebook ogimage -dizajnovepodlahy.sk

Prečo sme sa rozhodli pre vinyl?

Je dôležité vedieť, čo kupujete. Na našej stránke sa stretnete s rôznymi informáciami o materiáloch, ich výhodami a dôvodmi, prečo sa pre ne rozhodnúť. Prečo sme sa však pre vinylové podlahy Designflooring rozhodli my?

Vinylové dizajnové dielce Designflooring predstavujú skvelú technológiu, ktorá dokonalo imituje rôzne materiály tak, že aj skúsené oko má problém rozoznať ich od originálu. Prečo a kedy je teda lepšie zvoliť vinylovú imitáciu namiesto originálneho materiálu? Krátke porovnanie vám pomôže urobiť správne rozhodnutie.Facebook ogimage -dizajnovepodlahy.sk

1. Designflooring a drevo

Vinylová podlaha Designflooring má všetky vizuálne vlastnosti prírodného dreva. Aj skúsený parketár má často problém pri pohľade na položenú podlahu určiť, či sa jedná o vinyl alebo nie.

Vďaka skvelej technológii vinyl síce pripomína drevo, ale nesprevádzajú ho typické problémy a neduhy, ktoré trápia majiteľov dreva. Prírodné drevo môže byť rôznej kvality a môže sa rozpínať, krútiť, alebo zmršťovať. Designflooring udržiava rovnaký tvar po celú dobu svojej životnosti.

Drevo je totiž citlivé na zmenu teploty a vlhkosti, čo sú podmienky, s ktorými si Designflooring vo väčšine prípadov poradí.

2. Designflooring a kameň, mramor, keramika

Prírodný kameň môže byť pre svoju hmotnosť problémom, najmä ak ho treba vynášať na vyššie poschodia, prípadne ho nie je možné inštalovať zo statických dôvodov. V takom prípade je vinylová podlaha Designflooring ideálnym riešením, nakoľko je oveľa ľahšia, flexibilná a ľahko sa kladie.

Materiál je taktiež teplejší – studený dotyk kameňa a mramoru môže byť v chladnom počasí nepríjemný, nakoľko keramické materiály „odoberajú“ teplo z chodidla. To spôsobuje, že dlažba je studená, najmä pre bosé nohy. Vinyl sa takto nespráva. Nie je takým tepelným vodičom ako dlažba – neodoberá teplo z dotýkajúcich sa končatín.

Textúry pomáhajú vyhnúť sa klzkému povrchu, a to najmä v miestnostiach ako je kúpeľňa, kuchyňa či vstupná hala. Nemusíte sa báť prudkého pošmyknutia ako na dlažbe. Jednoduchá je aj oprava poškodenej podlahy. Vinyl sa na rozdiel od dlažby nerozbije, a ak sa náhodou aj nejako poškodí, jednoducho sa odlepí poškodený dielec a nahradí sa novým.

3. Designflooring a koberec

Vinylová podlaha Designflooring sa oproti kobercu samozrejme lepšie čistí, najmä ak ste zaneprázdnení alebo máte upratovať po malých deťoch či domácich zvieratách. Vaša podlaha tak môže vyzerať pekne po dlhšiu dobu. Na bežné čistenie stačí len použiť vlhkú handru a podlahu pretrieť. Nič viac.

Dizajnové podlahy sú vhodné aj pre alergikov. Na rozdiel od kobercov sa na nich nedržia roztoče a baktérie, takže môžete kľudne spávať. Záruky na materiál do obytných priestorov začínajú od 12 rokov a zvyšujú sa až na 20 rokov pre série Art Select a Monet. Je ťažké nájsť koberec s takou trvanlivosť.

Vinyl je tiež vhodný na podlahové vykurovanie. V prípade poškodenia je možné vymeniť lamely alebo dlaždice Designflooring, čo je obrovskou výhodou oproti kobercu, ktorý by sa musel kompletne vymeniť.

Ak naozaj chcete koberec, nenájdete u nás kobercové vzory, ale určite by ste boli prekvapení teplom a pohodlím našich podláh.

4. Designflooring a lamináty, iné vinyly

Mnoho umelých materiálov, vrátane laminátu, sa môže skrútiť alebo zmrštiť. Neodolajú vlhkosti, nemajú žiadnu štruktúru a nezaujmú ani dekormi. Vinyly Designflooring udržujú rovnaký tvar po celú dobu svojej životnosti. Ich opotrebenie je omnoho menšie.

Designflooring je anglická spoločnosť, ktorá sa venuje výhradne výrobe vinylových podláh už viac ako 40 rokov. A to je záruka kvality. Tieto materiály jednoducho nie sú v rovnakej lige ako lamináty a väčšina iných vinylov, kvalita, farby, prevedenie, dojem a záruka sú oveľa lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *